سنگ پریدوتیت (Peridotite)

سنگ پریدوتیت (Peridotite)
دسته‌بندی نشده

سنگ پریدوتیت (Peridotite)

پریدوتیت (Peridotite) یک سنگ آذرین نفوذی است که عمدتاً از کانی‌های الیوین و پیروکسن ساخته شده‌است. این سنگ دارای کمتر از 45 درصد سیلیسیم دی‌اکسید است. پریدوتیت‌ها معمولاً دارای رنگ سبز تیره یا سیاه هستند و دارای بافت درشت‌دانه‌ای هستند. این سنگ‌ها معمولاً در عمق‌های زیادی در زمین یافت می‌شوند، جایی که ماگمای مافیک سرد و منجمد می‌شود.

پریدوتیت‌ها از نظر اقتصادی با اهمیت هستند زیرا می‌توانند حاوی کرومیت، یک کانی با ارزش باشد. کرومیت در ساخت فولاد ضد زنگ و سایر آلیاژها استفاده می‌شود. پریدوتیت‌ها همچنین می‌توانند حاوی الماس باشند. الماس‌ها در کیمبرلیت، یک نوع پریدوتیت که در عمق‌های زیادی در زمین یافت می‌شود، تشکیل می‌شوند.

سنگ پریدوتیت (Peridotite) چیست

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته‌بندی نشده
گچ برگ جیبرد

( ما بزرگترین صادر کننده و تولید کننده گچ در ایران هستیم این امر سبب شده که پانل های گچی ما از کیفیت مرغوبی برخوردار باشد).

سنگ گرانیت (Granite)
دسته‌بندی نشده
سنگ گرانیت (Granite)

سنگ گرانیت (Granite) سنگ گرانیت یک سنگ آذرین نفوذی است که از کانی‌های کوارتز، فلدسپات، و کانی‌های فرعی مانند بیوتیت، هورنبلند، و پگماتیت تشکیل شده است. این سنگ معمولاً دارای رنگ‌های خاکستری، صورتی، یا سفید است. گرانیت در دماها و فشارهای بالا تشکیل می‌شود. این سنگ معمولاً در مناطق آتشفشانی …

سنگ اکلوژیت (Eclogite)
دسته‌بندی نشده
سنگ اکلوژیت (Eclogite)

سنگ اکلوژیت (Eclogite) سنگ اکلوژیت (Eclogite) یک سنگ دگرگونی بسیار سخت و متراکم است که از کانی‌های پیروکسن و گارنت تشکیل شده است. این سنگ معمولاً دارای رنگ‌های سبز، قهوه‌ای، یا سیاه است. اکلوژیت در دماها و فشارهای بسیار بالا تشکیل می‌شود. این سنگ معمولاً در مناطق فرورانش، جایی که …